Mikroregion Frýdlantsko - Beskydy tvoří třináct obcí s pětadvaceti tisíci obyvateli v malebném a turisticky atraktivním prostředí Beskyd. Jeho poloha v blízkosti hranic s Polskem a Slovenskem jej řadí mezi oblasti cestovního ruchu s mezinárodním významem.

Právě turistický ruch je jednoznačnou prioritou všech pobeskydských obcí vzhledem k rozsáhlé restrukturalizaci těžkého průmyslu, na který byla severní Morava orientována.

Mají v tomto směru rozhodně co nabídnout.
Vychází z výhodného železničního i silničního dopravního propojení, navíc v blízkosti se nachází letiště Mošnov. Letiště, i když spíše místního, sportovního a rekreačního významu, je i ve Frýdlantě nad Ostravicí.

Území mikroregionu zasahuje do Chráněné krajinné oblasti Beskydy, zalesněné plochy místy přecházejí v přírodní rezervace. Kromě přírodních atraktivit disponuje i historicky významnými památkami a atrakcemi.

Turisté mohou počítat s množstvím značených turistických tras, s lyžařskými vleky a sjezdovkami s umělým zasněžováním, návaznými lyžařskými a běžeckými trasami, trasami pro cykloturistiku, jízdárnami, jezdeckými stezkami a v dohledné době i golfovými hřišti, jejichž rozsáhlý projekt se už v současné době realizuje.
Sportovní nabídku rozšiřují příležitosti k halovému tenisu i antukové dvorce, nechybí vodní nádrže, koupaliště, i bazény v některých horských hotelích, dokonce ani kurty na plážový volejbal.

Návštěvníci mikroregionu Frýdlantsko - Beskydy si mohou vybrat z rozsáhlých ubytovacích i pohostinských kapacit – od ubytoven, přes kempy (stany, karavany, chatky), hotýlky domácího typu až po moderní hotel.
Místní restaurace se snaží přinášet kromě restauračních služeb i zábavní programy. Příjemným překvapením budou cenové relace veškerých služeb, které jsou atraktivní a mimořádně konkurenceschopné v porovnání například s Krkonošemi či Šumavou.
Turisté se mohou spolehnout na pohostinnost místních lidí.
Beskydy jsou zajímavé v každé roční době a v každém místě. Starostové obcí mikroregionu spojili své síly, protože ví, že Beskydy musí být přitažlivé jako celek.

Každá obec má své zajímavosti, svou kulturu a díky minimálním vzdálenostem lze během jedné dovolené poznat třeba všechny.

Mikroregion Frýdlantsko - Beskydy v sobě zahrnuje tyto obce:

            Bílá
            Baška
            Čeladná
            Frýdlant nad Ostravicí
            Janovice
            Kunčice pod Ondřejníkem
            Lhotka
            Malenovice
            Metylovice
            Ostravice
            Pržno
            Pstruží
            Staré Hamry

Vyberte si svou obec